روسیه (اروپا)

  • پایتختمسکو
  • واحد پولروبل
  • زبان رسمیروسی
  • شهرهای مهممسکو، سنت پترزبورگ، سوچی
  • جمعیت۱۴۶٬۷۹۳٬۷۴۴
ساعت محلی روسیه:

جغرافیا:

روسیه، بزرگترین کشور جهان، یک دهم کل زمین را اشغال کرده است. این کشور 11 منطقه زمانی در دو قاره اروپا و آسیا دارد و سواحلی در سه اقیانوس اطلس، اقیانوس آرام و قطب شمال دارد.

چشم اندازهای روسیه از کویر تا سواحل یخ زده و از کوه های بلند تا مرداب های غول پیکر متفاوت است. بخش بزرگی از روسیه از دشت های بزرگ بدون درخت به نام جلگه تشکیل شده است. سیبری که سه چهارم روسیه را اشغال می کند از جنگل های کاج به نام تاجاس تشکیل شده است.

روسیه حدود 100 هزار رودخانه دارد. برخی از آنها جز طولانی ترین و قدرتمند ترین رودخانه ها در جهان هستند. روسیه همچنین دارای دریاچه های بسیاری است.از جمله دوتا از بزرگترین دریاچه های اروپا: لاداگو و اونگا. دریاچه بایکال در سیبری شامل آب بیشتری نسبت به سایر دریاچه های دیگر در زمین است.

برای مشاهده تورهای روسیه با بهترین نرخ، روی لینک مقابل کلیک کنید.         تور مسکو-سنت پترزبورگ

مردم و فرهنگ:

در روسیه حدود 120 نژاد وجود دارد که با بیش از صد زبان صحبت می کنند. تقریبا 80 درصد از روس ها نژاد خود را پیرو اسلاوهایی که در 1500 سال پیش در این کشور سکونت داشتند، هستند. نژادهای مهم دیگر تاتارها هستند که با مهاجمان مغول و اوکراینی ها به روسیه آمدند.

روسیه در سراسر جهان برای متفکران و هنرمندانش از جمله نویسندگانی مانند لئو تولستوی و فیدور داستایوفسکی، آهنگسازانی مانند پیتر ایلیچ چیاکوفسکی و رقاصان باله از جمله رودلف نویرف شناخته شده است.

طبیعت:

از آنجایی که روسیه کشور بزرگی است، جای تعجب نیست که خانه ای دارای تعداد زیادی اکوسیستم و انواع گونه ها است. جنگل ها، جلگه ها و بیابان ها زیستگاه بسیاری از حیوانات نادر، از جمله خرس های سیاه آسیایی، پلنگ برفی، خرس های قطبی و پستانداران کوچک خرگوش مانند به نام پیکاس را فراهم می کنند.

0
  • 0