ارمنستان (آسیا)

 • پایتختایروان
 • واحد پولدرام ارمنی
 • زبان رسمیارمنی
 • شهرهای مهمایروان، گیومری، وانادزور، اچمیادزین
 • جمعیت3,092,000
ساعت محلی ارمنستان:

ارمنستان در کجا واقع شده است؟

ارمنستان (نام رسمی جمهوری ارمنستان)، همراه با ایران، چین، یونان، مصر و ژاپن، جز شش کشور باستانی است که هزاران سال پیش به وجود آمده اند. علاوه بر این، ارمنستان اولین کشوری است که مسیحیت را به عنوان دین رسمی پذیرفت.

ارمنستان در غرب آسیا، در جنوب قفقاز واقع شده است و با ایران، گرجستان، آذربایجان و ترکیه هم مرز است. پایتخت ارمنستان، ایروان و زبان رسمی آن، ارمنی است. بلندترین قله آن، آرگاتس است. اقلیت های مهم ملی در ارمنستان ایزدی ها، روس ها، آشوری ها، یونانی ها، یهودیان و … هستند. در ارمنستان، شما فقط باید درام ارمنی پرداخت کنید.

آب و هوای ارمنستان:

آب و هوای ارمنستان قاره است و تمامی فصول را دارد؛ زمستان های سرد و تابستان های گرم. در فصل زمستان، دمای هوا بین -12 تا -15 درجه سانتی گراد و در فصل تابستان در مناطق کوهستانی +25 درجه و در دره آرارات بین +35 تا +38 درجه سانتی گراد است.

امنیت در ارمنستان:

کشور ارمنستان بسیار امن تر از بسیاری از کشورهای توسعه یافته اروپایی است. میزان جرم در ارمنستان بسیار کم است. شهروندان و مهمانان می توانند به راحتی در هر زمانی که بخواهند، در کشور راه بروند. در شرایط اضطراری می توانید همیشه به یک پلیس مراجعه کنید. جوانان ارمنی به هر دو زبان انگلیسی و روسی مسلط هستند ولی نسل های قدیمی تر تنها روسی صحبت می کنند.

0
 • 0
 • روند صدور ویزا در مرز ارمنستان با توجه به تعداد مسافرین متغیر است. اگر با اتوبوس به ارمنستان سفر نموده اید میبایست تا صدور ویزا برای آخرین نفر از همسفران منتظر بمانید که اندکی طولانی است. اما اگر به تنهایی سفر کرده یا با خودروی شخصی مسافرت می نمایید این روند اندکی کوتاه تراست. اگر به تنهایی و بدون خودروی شخصی مسافرت نموده اید پس از صدور ویزا ارمنستان می توانید اندکی دورتر از ساختمانهای گمرک و مرزبانی با خودروهای مسافر بر به سوی ایروان حرکت نمایید که با توجه به حضور در کشوری خارجی و عدم آشنایی با مسیر، احتیاط در استفاده از این روش و انتخاب خودروی مسافربر ضروری است.

  ضمنا در صورتی که با خودروی شخصی سفر می نمایید می بایست علاوه بر هزینه صدور  ویزای ارمنستان هزینه های دیگری نیز بابت بیمه و عوارض ورود به کشور ارمنستان و .. نیز پرداخت نمایید.
  لازم به ذکر است که امکان دریافت ویزا در فرودگاه ایروان برای اتباع ایران فراهم می باشد که هزینه ای معادل هزینه دریافت ویزا از سفارت ارمنستان در تهران را داراست.

  به طور کلی بهترین روش اخذ ویزا بسته به موقعیت و شرایط شما متغیر است اما توصیه کلی ما این است که در ایام شلوغ ( مانند عید نوروز) جهت پیشگیری از اتلاف وقت طولانی در مرز یا فرودگاه پیشاپیش ویزای خود را از سفارت ارمنستان تهیه فرمایید. ضمنا به خاطر داشته باشید که جهت دریافت ویزا از طریق سفارت، علاوه بر مدارک شناسایی به همراه داشتن دو قطعه عکس نیز الزامی است.

  برای دریافت  ویزای ارمنستان از سفارت ارمنستان در تهران باید به آدرس ذیل مراجعه نمائید

  تهران، خیابان انقلاب، خیابان رازی، خیابان شهریار، پلاک ۱

  زمان مراجعه به سفارت:
  یکشنبه تا پنجشنبه هر هفته (جمعه و شنبه سفارت تعطیل است)
  ساعت ۹:۰۰ صبح لغایت ۱۲:۰۰ ظهر
  مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای کشور ارمنستان

  اصل گذرنامه
  یک نسخه کپی از صفحه اصلی گذرنامه
  یک قطعه عکس ۳*۴ رنگی زمینه سفید
  فرم ویزای تکمیل شده (فرم خام توسط سفارت تحویل شما میگردد)

  ویزای صادر شده بعد از سه روز کاری تحویل شما میگردد.

  لازم به ذکر است که معمولا در ایام عادی(به غیر از اسفند ماه) سفارت ارمنستان خلوت بوده و تحویل و دریافت مدارک در سریعترین زمان ممکن انجام میگیرد.